PŘÍSTROJE A VYBAVENÍ

Digitální panoramatický rentgenDigitální panoramatický rentgen (OPG)

Našim pacientům zhotovujeme panoramatický rentgenový snímek standardně jako součást vstupní prohlídky. Získáváme kompletní přehled o stavu všech zubů a přilehlých tkání, dále jsme schopni pořídit snímek čelistních kloubů či čelistních dutin. Zhotovení panoramatického rentgenogramu je nezbytnou součástí předoperačního vyšetření před plánovanou implantací a komplikovanou extrakcí třetích molárů (zubů moudrosti).
Rentgenový přístroj s digitálním RVG senzorem
Rentgenový přístroj s digitálním RVG senzorem

Rentgenové snímky jsou pořizovány na digitální snímač (Kodak RVG 6200), což umožňuje okamžité zobrazení vysoce kvalitních snímků na mo­ni­tor počítače. Ke snímkování pacienta dochází v ordinaci přímo na zubním křesle. Radiační dávka je díky digitálním technologiím nejnižší možná.
Autokláv Melag
Autokláv Melag

Nejmodernější sterilizační jednotka umožňující sterilizovat téměř všechny lékařské nástroje (kovové, plastové i gumové) potřebné pro o­še­třo­vání. Vysterilizované nástroje jsou zabalené a u­skla­dněné ve sterilních obalech. Při sterilizaci tohoto typu dochází k usmrcení všech živých mikroorganizmů (bakterií, virů i prionů).
Implantmed
Implantmed

Přístroj, pomocí kterého zavádíme náhrady zubních kořenů - implantáty. Umožňuje šetrné zavádění implantátů s přesným nastavením torzního momentu, který je zcela zásadní pro správnou primární stabilitu zavedených implantátů a jejich úspěšné vhojení.
Endomotor
Endomotor

Přístroj sloužící k zpřesnění a urychlení opra­cování kořenových kanálků při endo­don­tic­kém ošetření. Díky využití flexibilních nikl-titanových nástrojů ošetříme i značně zahnuté a ne­pří­stup­né kořenové kanálky.
Apexlokátor
Apexlokátor

Používáme při ošetření kořenových kanálků. Digitální přístroj, s jehož pomocí přesně změříme délku kořenového kanálku bez nutnosti provádět rentgenové vyšetření.
BeeFill 2 in 1
BeeFill 2 in 1

Plnění kořenových kanálků vertikální kondenzací teplé gutaperči - záruka dlouhodobého a troj­roz­měrného uzávěru systému kořenových kanálků.
Elektrokauter - elektrický skalpel
Elektrokauter - „elektrický skalpel“

Vysokofrekvenční operační přístroj, který používáme pro odstranění či plastickou úpravu měkkých tkání. Výhodou využití řezu elek­tric­kým proudem je výrazně nižší krvácivost, nízká pooperační citlivost a rychlé hojení tkání.
Polymerační lampa
Polymerační lampa

Nejnovější generace vysoce výkonné polymerační lampy sloužící ke ztuhnutí kompozitních materiálů „na povel.“
Lupové brýle + přídatné LED světlo
Lupové brýle + přídatné LED světlo
 
Kofferdam
Kofferdam

Set pro upevnění latexových membrán na pre­pa­rované zuby a tím zajištění suchého pracovního pole. Pacientovi tak při ošetření nic nestéká ani nepadá do úst. Používáme jej standardně při o­šet­ření kořenových kanálků a při ošetření zubů bílými výplněmi.

Valid HTML 4.0 Transitional © ZWZ, © MUDr. R. Mindžák, 2016